IRV SPAUSTUVĖ
Žemaitės g. 21,
LT-03118 Vilnius
Tel.: 8 52 794312
Mob.: +370 685 40089
El. paštas: info@irv.lt

Katalogų spausdinimas

Katalogai
Katalogai - 1 Katalogai - 2 Katalogai - 3 Katalogai - 4 Katalogai - 5 Katalogai - 6

Išlaikykite paprastą ir lengvą teksto dizainą kataloge

Katalogų spausdinimas yra gana sudėtingas procesas dėl dar vienos priežasties. Nepaisant to, kad ir koks didelis informacijos kiekis jame turi būti sutalpintas, reikia tekstą pateikti estetiškai. Be to, labai svarbu, kad jis kataloge nebūtų pateiktas mažu šriftu, nes tokiu atveju tekstą bus nemalonu ir nepatogu skaityti. Žinoma, reikėtų nepamiršti, kad naudoti įvairius teksto šrifto elementus gali būti taip pat labai naudinga. Derėtų neatsisakyti paryškintų raidžių ar kursyvo. Viso šios priemonės padeda lengviau suvokti informaciją ir atkreipti dėmesį į pačias svarbiausias detales.

Nuoseklumas - katalogo sėkmės garantas

Jei norite, kad katalogas būtų išleistas sėkmingai, turite apgalvoti jo dizaino, medžiagos bei iliustracijų nuoseklumą. Tik tokiu būdu katalogų spausdinimas Jums bus naudingas, o prekinis ženklas taps atpažįstamu. Žinoma, leidiniai neturi tapti vienodi, tačiau tam tikros tendencijos turi vyrauti kiekviename katalogo numeryje.

Spalvos ir popierius

Katalogų spausdinimas turėtų būti atliekamas atsižvelgiant ne tik į optimalų katalogo dydį, tačiau ir spalvas bei popierių. Pirmiausia apie popierių. Turint omeny, kad katalogus sudaro kelios dešimtys puslapių, o popierius nėra lengvas, reikėtų rinktis kuo lengvesnį variantą. Toks kiekis net ir plonų lapų sveria gana nemažai, todėl jei norite, kad klientams būtų patogiau gaminį naudoti, reikėtų to nepamiršti. Dar vienas dalykas – popieriaus kokybė. Kuo ji geresnė, tuo ir vartyti maloniau. Todėl net ploni lapai turėtų būti kokybiški. Galiausiai – katalogo spalvos. Jas rinktis reikėtų labai atsakingai. Spalvos turi patraukti kliento dėmesį, tačiau ne mažiau svarbu ir skoninga jų kompozicija. Per ryškios ir kartu nederančios spalvos klientus atgraso, todėl reikėtų nepersistengti ir leidinio neapkrauti. Tuomet skaityti ir lengviau, ir jis atrodo gražiau.

Standartinis katalogų formatas visai nebūtinas

Dauguma katalogų yra to paties dydžio bei formato, nes tokiu būdu katalogų spausdinimas yra žymiai paprastesnis bei užima mažiau laiko. Tačiau kartais katalogą galima parengti ir kitaip, kur kas unikaliau. Išbandykite katalogų spausdinimą itin dideliu formatu ar sumažinto formato jų priedus. Tačiau prieš pasirenkant šį būdą, turėtumėt apgalvoti ir pristatymą bei platinimą. Jei katalogus bus sunku išvežioti ar jie netilps į pašto dėžutes, tuomet iš nestandartinio varianto mažai naudos.

Katalogų spausdinimas – kokį dydį pasirinkti?

Katalogų spausdinimas paprastai atliekamas reklaminiais tikslais, tačiau iš kitų reklamos priemonių jie išsiskiria dydžiu. Palyginus su skrajutėmis katalogai yra kur kas masyvesni, todėl spausdinami tada, kai reikia pristatyti gausesnį kiekį produkcijos ar išsamiau aprašyti paslaugas. Vis dėlto, ir katalogai gali būti spausdinami labai skirtingo dydžio, todėl nusprendus rinktis katalogų spausdinimą reikėtų gerai apgalvoti, koks dydis yra geriausias pasirinkimas. Kad katalogai būtų patogūs vartyti, ne per sunkūs laikyti, didelių problemų nesukeltų jų pristatymas dydžiu piktnaudžiauti nereikėtų. Taip pat reikėtų atsižvelgti ir į vietą, kurioje jie, tikėtina, bus skaitomi. Jei katalogai platinami gyventojams į namus – tuomet svoris ir formatas svarbūs tiek, kad katalogus būtų galima įdėti į pašto dėžutes. Namuose, pasidėjus juos ant stalo, vartyti galima bet kokio svorio gaminius. Jei planuojate juo platinti vietose, iš kurių potencialūs klientai katalogus turėtų išsinešti – reikėtų kompaktiško dydžio ir ne per didelio svorio (kad nesunkiai tilptų į rankinę ar krepšį). Pasirinkite optimalų katalogų dydį auditorijai, į kurią orientuojatės ir tuomet spręskite ką būtina jame sutalpinti. Ši strategija garantuos geriausią rezultatą.

Katalogai – tai tam tikri leidiniai, kuriuose pateikta naudinga informacija. Pagrindinis principas, kurio turi būti laikomasi juos sudarant – patogumas. Katalogai gali būti įvairaus storio, formato bei dizaino, tačiau tai, kad jais būtų patogu naudotis – svarbiausia.
Katalogų spausdinimas yra viena iš mūsų siūlomų paslaugų, kurią atliekame labai atsakingai, nes tik kokybiškai parengtas katalogas garantuoja maksimalią naudą ir galimybę efektyviai populiarinti savo prekes ar paslaugas. Taip pat, katalogas yra naudinga priemonė klientams, ieškantiems tam tikros informacijos apie jiems rūpimus klausimus.
Gerai apgalvotas katalogų spausdinimas ir tikslus jų turinys gali tapti svarbiausiu, pardavimus skatinančiu, įrankiu bei vieta, kurioje galima dalintis naujienomis apie savo verslą, kuriamas prekes bei siūlomas paslaugas. Kokybiškas katalogas išsiskiria dar ir tuo, kad yra neįtikėtinai lanksti rinkodaros priemonė, tiek turinio, tiek dizaino prasme. Jis gali būti naudojamas įvairiausią informaciją teikti. 
Taigi, geras katalogas yra labai vertinga priemonė, todėl jo spausdinimu reikėtų deramai pasirūpinti, skirti pakankamai laiko ir pastangų, kad katalogas būtų kokybiškas ir įdomus!

Sukurkite puikų katalogą

Katalogų spausdinimas yra procesas, kurį pradedant reikia apgalvoti keletą dalykų. Pirmiausiai – apsispręsti, kokio dizaino norėsite. Veikiausiai, reikėtų pradėti nuo popieriaus, skirto viršelį ir vidinius katalogo puslapius gaminti. Sakoma, kad knygos viršelis turėtų glaustai pasakyti, apie ką ji parašyta. Šis principas taip pat tinka ir katalogams, nes viršelis – vienas svarbiausių akcentų.

Teigiama, kad tai yra svarbiausia priežastis, dėl kurios katalogų viršeliai dažniausiai spausdinami ant kietesnio, geresnės kokybės popieriaus, jie yra spalvingesni, nei vidiniai puslapiai. Tokio tipo viršeliai padeda užtikrinti katalogo kokybę bei ilgaamžiškumą.
Vidiniai katalogų puslapiai dažniausiai spausdinami ant lengvesnio popieriaus, antraip leidinys bus per sunkus. Norite sužinoti, kaip katalogų spausdinimas galėtų būti dar labiau patobulintas? Pateikiame keletą patarimų.

Sėkmingiausios prekės - dešinėje, viršutiniame katalogo kampe

Katalogų spausdinimas – tai ne vien naujų leidinių rengimas, tai taip pat ir vartotojų įpročių analizė. Skaitydami katalogą jie dažniausiai dėmesį atkreipia į dešinį, viršutinį puslapio kampą, taigi, šia informacija vertėtų pasinaudoti. Paprastai dėl šios priežasties, minėtajame kampe, skelbiamos populiariausios prekės ir sėkmingiausi pardavėjai.
Tačiau kartais atsitinka taip, kad populiariausi produktai gali būti nelabai malonūs akiai. Tokiu atveju reikia stengtis gudrauti: į viršutinį dešinį kampą įdėti intriguojantį paveikslėlį ar iliustraciją, kuri sudomintų skaitytojus. Tuomet jie atidžiau ir akyliau įsitrauks į katalogo skaitymą.